6. KOLO XCZLD KONAVLE 2017

Napisao/la Ivan Brala

Već tradicionalno, posljednju utrku tekuće godine organizirao je BK Konavle. Ranojutarnje nevrijeme praćeno kišom i tučom nije dozvolilo da se odvozi novi dio trase, no organizator je pronašao rješenje te je utrku startalo 106 natjecatelja iz Hrvatske, BiH i Crne Gore.

Na mokroj, ali iznimno zanimljivoj i atraktivnoj stazi najbolje su se snašli domaćini osvojivši tri zlatne i dvije brončane medalje.
Favorit utrke, pobjednik prošlog kola Roko Fržop zbog tehničkog kvara nije mogao konkurirati za pobjedu, drugi konkurent Kristijan Budimir također je imao tehničkih problema, pa jučer najbrži Ivan Širić (BK Mostar) sa vremenom 1:04:48 nije imao ozbiljnu konkurenciju.

Rezultati 6. kola XCZLD "Konavle 2017" za članove BK Posedarje su: 

- kategorija 30-40:
12. Šime Baraba, 1:27:06, 75 bodova

- kategorija 40-50:
6. Robert Buterin, 1:22:45, 130 bodova

Galerija fotografija