XCP SRĐ 2018

Napisao/la Ivan Brala

Protekloga vikenda održano je 5. kolo XC zimske lige Dalmacije – XCP SRĐ 2018. u Dubrovniku. Organizator utrke, Biciklistički klub Konavle iz Čilipa, natjecateljima je ponudio novu, pomno planiranu stazu sa prekrasnim pogledom na grad Dubrovnik.

5. kolo XCZLD okupilo je 78 natjecatelja, a staza utrke vodila je iz naselja Bosanka prema tvrđavi Imperijal usponom dugim 3 km i prolaskom kroz samu tvrđavu. Nakon Imperijala trasa je vodila obroncima Srđa prema tvrđavi Strinčijera nakon koje je krenuo brzi dio staze sa odličnim spustevima, kratkim i dinamičnim usponima, te ravnim dijelovima staze. Ponovnim ulaskom u naselje Bosanka sa sjeverne strane brzim i tehnički jako zahtjevnim spustom završio je jedan od ukupno dva krugu utrke.

"Dva mjeseca smo pripremali utrku. Bilo je ovo prvi put da organiziramo utrku izvan Konavala. Odlučili smo se na to zbog atraktivnosti terena, same pozicije Dubrovnika što se pokazala kao pun pogodak obzirom na sve što je Dubrovnik imao za ponuditi za drugi adventski vikend. Mislim da smo pogodili s obzirom na oduševljenje natjecatelja, pogotovo onih koji su došli iz drugih gradova. Uz to nas je poslužilo i vrijeme. Imali smo baš idealne uvjete, a samo dan prije je bila kiša, magla i vjetar", rekao je Lukša Čupić, predsjednik Biciklističkog kluba Konavle.

Najbolje vrijeme utrke (1:06:19) ostvario je Kristijan Budimir iz BK Kamen Pazin, a rezultati 5. kola XCP SRĐ 2018. za članove BK Posedarje po kategorijama su: 

- kategorija U16:
5. Roko Doljanin, 1:03:35, 140 bodova
8. Marko Lipić, 1:17:13, 110 bodova

- kategorija 30-40:
9. Šime Baraba, 1:33:26, 100 bodova
12. Ivan Brala, 1:42:16, 75 bodova

- kategorija 40-50:
5. Robert Buterin, 1:18:19, 140 bodova

Ponovo moramo pohvaliti Roku Doljanina i Marka Lipića koji su u dječjoj utrci, koja je prethodila glavnoj, osvojili 1., odnosno 2. mjesto u svojim dobnim skupinama.

Galerija fotografija 1     Galerija fotografija 2