XCT USPON NA KAMEŠNICU

Napisao/la Ivan Brala

Održana je XCT utrka "Uspon na Kamešnicu" kao 9. kolo XC zimske lige Dalmacije u organizaciji BK Kamešnica. Na startu se okupilo 124 natjecatelja iz Hrvatske i BiH, a Kamešnica je svoje čari pokazala duž cijele rute uz južinu, oblake i ugodnih 13*C.

Biciklisti su svoju snagu i spretnost odmjerili na usponu dugom 12,5km sa 670m visinske razlike. Svojim zviždukom, glavni je sudac označio početak utrke na “roknjači” u 12:00h dok je najbrži Ivan Širić vozač BK Mostara u Malim Koritima na cilju bio u 12:46:39h!

Širić je ovom odličnom vožnjom zauzeo prvo mjesto u kategoriji od 16 do 20 godina te sveukupnu pobjedu na usponu. Sa najbržim biciklistom uspona dodijeljena su još dva pehara, kao najstarijem uspješnom natjecatelju gospodinu Luki Jakovljeviću iz BBK Pakoštane te najmlađem Marku Talajiću iz BK Metković-a.

Rezultati članova BK Posedarje po kategorijama su:

- kategorija 30-40:
19. Nikola Juričević, 1:03:30, 40 bodova

- kategorija 40-50:
12. Robert Buterin, 1:02:40, 75 bodova

 Galerija fotografija 1        Galerija fotografija 2          Prilog HRT-a