XCP Stipe Čamber - 8. kolo XCZLD 2021/22

Napisao/la Ivan Brala
Do sada su putovanja autobusom bila zaštitni znak biciklističkog kluba Metković, a njihovi brojni članovi su svojim veseljem i prijateljskim raspoloženjem plijenili pažnju gdje god su se pojavili. Upravo zato smo posebno ponosni što je naše prvo gostovanje autobusom realizirano upravo putem u Metković gdje je u nedjelju 13. veljače održano 8. kolo XCZLD utrkom XCP Stipe Čamber 2022.
 
Za biciklistički klub Posedarje nastupilo je ukupno 18 natjecatelja u 9 kategorija, a na pobjedničkom postolju završila su 4 naša člana.
Roko Doljanin i dalje dominira kategorijom U17 te je utrku završio na prvom mjestu sa ogromnih 04:12 minute prednosti ispred drugoplasiranog Jovana Vučkovića iz Crne Gore. Roko uvjerljivo vodi i u ukupnom poretku kategorije te je svoju prednost sada povećao na čini se nedostižnih 390 bodova razlike samo tri kola prije kraja sezone.
Lovre Juričević je u vrlo napetoj utrci uspio pobijediti svog velikog rivala Enza Perlića iz BBK Orlov krug. Njihova borba traje od samog početka sezone a ovoga puta odlučila je jedna sekunda u korist našega Lovre.
Brala Ana i Bolić Antica su i ovoga puta zasjale na pobjedničkom postolju kategorije U9Ž, a njihova kolegica iz Metkovića Ana Petković iskoristila je prednost domaćeg terena te odnijela pobjedu ispred naših cura.
 
Rezultati po kategorijama:
Kategorija U9Ž
2. mjesto ? BRALA Ana + 0:00:05 200 bodova
3. mjesto ? BOLIĆ Antica + 0:00:20 160 bodova
 
Kategorija U9M
1. mjesto ? JURIČEVIĆ Lovre 0:05:50 250 bodova
5. mjesto ĆIRAK Toni 140 bodova
6. mjesto BRALA Marjan 130 bodova
8. mjesto DEŽMALJ Marko 110 bodova
9. mjesto BRALA Jakov 100 bodova
11. mjesto BRALA Kristijan 80 bodova
12. mjesto BOLIĆ Šimun 75 bodova
DNS ČOR David
 
Kategorija U11Ž
4. mjesto ZEKIĆ Antonija 150 bodova
 
Kategorija U11M
5. mjesto BRALA Stipe 140 bodova
 
Kategorija U13Ž
DNS LIPIĆ Jelena
 
Kategorija U15M
8. mjesto MEJIĆ Mateo 110 bodova
 
Kategorija U17M
1. mjesto ? DOLJANIN Roko 0:50:21 250 bodova
 
Kategorija 30-40
16. mjesto BRALA Ivan 55 bodova
17. mjesto BARABA Šime 50 bodova
 
Kategorija 40-50
7. mjesto JURIČEVIĆ Nikola 120 bodova
 
VELIKA HVALA našim dragim prijateljima iz Metkovića na gostoprimstvu i odlično organiziranoj utrci, a posebno hvala Dalibor Dado Talajić koji se svojim osobnim pristupom pobrinuo da se baš svi posjetitelji vrate svojim kućama sretni, zadovolji i ponosni ?
 
 
Svi rezultati, kako u ukupnom poretku tako i pojedinačno po kategorijama, dostupni su preko poveznice https://www.stoperica.live/natjecanja
 
Nakon par dana odmora nastavljamo sa treninzima i pripremama za 9. kolo XCZLD koje će s 27.02. po prvi put održati u Betini na otoku Murteru u organizaciji biciklističkog kluba Baštun.