XCP Betina 2022 - 9. kolo XCZLD 2021/22

Napisao/la Ivan Brala
Deveto kolo XC zimske lige Dalmacije održano je u Betini na otoku Murteru u organizaciji biciklističkog kluba Baštun. Unatoč izrazito neugodnom, hladnom i burnom vremenu na XCP Betina 2022 nastupilo je 20 natjecatelja biciklističkog kluba Posedarje koji su osvojili po jednu zlatnu i srebrnu, te dvije brončane medalje!
Roko Doljanin i dalje suvereno vlada kategorijom U17 unatoč tome što zbog puknute gume nije završio utrku. Prednost od 230 bodova ispred glavnog konkurenta Karla Malenice iz BK Petar Svačić trebala bi biti dovoljna da se sezona mirno privede kraju.
Lovre Juričević je i u ovoj utrci uspio savladati svog rivala Enza Perlića iz BBK Orlov krug. Iako se činilo da je Enzo osigurao pobjedu u ukupnom poretku, još jedna Lovrina pobjeda ipak ostavlja mogućnost preokreta u posljednja dva kola. Posebno veseli podatak da je u U9M kategoriji nastupilo najviše natjecatelja usporedno sa svim ostalim kategorijama uključujući i seniore, a od 16 natjecatelja čak je njih 8 iz BK Posedarje. ??
 
Nastavlja se dominacija Ane Petković iz BK Metkovića u kategoriji U9W, koja je i ovoga puta ostvarila pobjedu ispred Ane Brala na drugom, Anđele Teofilov na trećem i Antice Bolić na četvrtom mjestu.
 
Stipan Klanac je utrku u Betini završio na trećem mjestu sa zaostatkom od 35 sekundi ispred prvoplasiranog Antonia Krstičevića iz BK Metkovića, te drugoplasiranog Andi Relje iz BBK orlov krug, čime ovaj trojac također prati i trenutno stanje u ukupnom poretku kategorije U11M samo dva kola prije kraja sezone.
 
Rezultati po kategorijama:
Kategorija U9W
2. mjesto ? BRALA Ana + 0:00:18 200 bodova
3. mjesto ? TEOFILOV Anđela + 0:00:26 160 bodova
4. mjesto BOLIĆ Antica 150 bodova
 
Kategorija U9M
1. mjesto ? JURIČEVIĆ Lovre 0:02:45 250 bodova
5. mjesto ĆIRAK Toni 140 bodova
7. mjesto ĆIRAK Vito 120 bodova
9. mjesto DEŽMALJ Marko 100 bodova
10. mjesto BRALA Marjan 90 bodova
11. mjesto KRAJINA Šimun 80 bodova
12. mjesto BRALA Kristijan 75 bodova
13. mjesto BOLIĆ Šimun 70 bodova
 
Kategorija U11M
3. mjesto ? KLANAC Stipan + 0:00:35 160 bodova
6. mjesto ĆIRAK Lovre 130 bodova
7. mjesto BRALA Stipe 120 bodova
11. mjesto ŠVORINIĆ Lovre 80 bodova
 
Kategorija U17M
DNF DOLJANIN Roko
 
Kategorija 30-40
11. mjesto BARABA Šime 80 bodova
12. mjesto BRALA Ivan 75 bodova
 
Kategorija 40-50
5. mjesto JURIČEVIĆ Nikola 140 bodova
14. mjesto ŠVORINIĆ Ivan 65 bodova
 
VELIKA HVALA organizatorima iz BK Baštun koji su nam priuštili vrhunsku zabavu uz mnoštvo pozitivnih dojmova. Zaista odlična staza prepuna zanimljivih segmenata koji svi redom traju taman koliko treba ?
 
Svi rezultati, kako u ukupnom poretku tako i pojedinačno po kategorijama, dostupni su preko poveznice https://www.stoperica.live/natjecanja. Redovne izvještaje naših aktivnost osim na facebooku možete pratiti i na našoj web stranici www.bk-posedarje.hr.
Još su samo dva kola ostala do kraja sezone zimske lige Dalmacije a pretposljednje 10. kolo održat će se u nedjelju 13.03. u Pakoštanima.